Poilsis Nidoje

poilsis nidoje

Poilsio namai „Nidos gaiva“ – tikro poilsio Nidoje garantas. Tačiau nereikėtų apsirikti galvojant, kad Nida – pasyvaus, itin ramaus poilsio kraštas. Čia yra daugybė kultūrinių ir istorinių objektų, turizmo specialistų sudaromi specialūs maršrutai, ką verta pamatyti ar aplankyti, kad poilsis Nidoje išliktų neužmirštamas.

Pažintį su Nida rekomenduojama pradėti nuo rytinės miestelio dalies – Skruzdynės. Čia stūkso Tomo Mano memorialinis muziejus, kuris buvo pradėtas statyti 1930 metais, kai vokiečių rašytojas Tomas Manas su žmona stipriai susižavėjo Nidos grožiu ir magišku įkvėpimu. Ant Uošvės kalno architektas  Herbertas Reissmannas įgyvendino T. Mano svajonę ir pastatė jam vasarnamį. Tiesa, ilgainiui namas seno, todėl 1966 metais jį prireikė restauruoti. O šiandien jame veikia muziejus, atskleidžiantis Nobelio premijos laureato T. Mano gyvenimo ir kūrybos aspektus. Ateikite čia, kad galėtumėte įsivaizduoti, koks poilsis Nidoje žavėjo T. Maną. Galbūt tuo pat galėsite žavėtis ir jūs?

Eidami Skruzdynės gatve prieisite Pamario gatvę, kurioje įsteigtas Kuršių nerijos istorijos muziejus. Jame ras ką veikti istorijos mėgėjai ir keliautojai, neabejingi Nidos kraštui. Čia – Nidos akmens amžiaus gyvenvietės radiniai, Nidos pašto stoties istorijos aspektai, Kuršių nerijos gyventojų verslai (varnų gaudymas, gintaro paieška ir rinkimas, senoji žvejyba), Nidos kurorto kasdienybės fragmentai. Tai tikras įrodymas, jog poilsis Nidoje gali būti ne tik pasyvus, bet ir intelektualus.

Išėję iš muziejaus, užsukite į Nidos evangelikų liuteronų bažnyčią – gotikos stiliaus pastatą, skaičiuojantį 132-uosius metus. O šalia jos – nuo XIX amžiaus gyvuojančios etnografinės kapinės, kuriose daugybė originalių formų medinių antkapinių paminklų – krikštų. Pasižvalgykite čia, pasižiūrėkite į Nidos garbės piliečių krikštus ir iš naujo prisiminkite Nidos istoriją. Tiesa, kiek tolėliau Nidoje galima rasti ir katalikų bažnyčią nendriniu stogu. Tai naujas, 2003 metais pastatytas objektas, tačiau jau laikomas svarbia Nidos architektūros dalimi ir sulaukiantis išties daug smalsių keliautojų ar Nidos svečių.

Ir pagaliau prieisite prie populiariausio, garsiausio ir stipriausiai keliautojų mylimo pastato, kuris dažnai mintyse išnyra pats pirmas, vos išgirdus frazę „poilsis Nidoje“. Tai – gintaro muziejus. Visos Baltijos simbolio – gintaro – namai. Čia laukia ne tik pažintis su gintaro istorija, ne tik šimtmečius skaičiuojančių inkliuzų ekspozicija, bet ir senosios gintaro dirbtuvės, kuriose norintieji galės pasigaminti savo laimės bei sėkmės talismaną. Šiame muziejuje yra ir linų apdirbimo muziejus, supažindinsiantis su senovine linų apdirbimo, verpimo įranga, drabužių iš lino kolekcijomis. Pamatysite ir itin daug vėtrungių – senųjų Nidos žvejų laivų puošmenas. Tad akivaizdu, jog gintaro muziejuje reikia nusiteikti praleisti nemažai savo atostogų laiko.

Poilsis Nidoje – pats geriausias

Vaikštinėdami po Nidą ir svarstydami, koks nuostabus dalykas yra poilsis Nidoje, pamatysite ne vieną skulptūrą. Pavyzdžiui, žymiausiomis laikomos maestro Vytautas Kernagis ar G. D. Kuvertas – Nidos apželdintojas. Kuvertas laikomas viena garbingiausių Nidos asmenybių, nes būtent jis medžiais apželdino Nidos apylinkes ir visą miestelį išgelbėjo nuo tragedijos – užpustymo.

Turiningas poilsis Nidoje galėtų būti vainikuojamas vizitu į etnografinę žvejo sodybą. Tiesa, dėl nuolat gamtos keliamų išdaigų, namas buvo restauruotas, todėl jis nėra visiškai autentiškas. Tačiau keliautojų vis tiek labai mėgstamas.

O Nidos gamtos grožio žodžiais išreikšti ir nupasakoti tikriausiai neįmanoma, nes tai bene vienintelis dalykas Nidoje, kurį reikia pajausti ir išgyventi, kad poilsis Nidoje ilgam išliktų išskirtiniu… Kad poilsis Nidoje kasmet viliotų sugrįžti ir ką nors gražaus atrasti iš naujo.


poilsis nidoje

Tiesa, Nida gali pasigirti ne tik savo kultūriniais ir daugybę dešimtmečių skaičiuojančiais objektais, bet ir moderniomis, naujomis vietomis, kurias čia steigti sugalvoja verslininkai ar žmonės, kurių širdyje dega stipri meilė Nidai – unikaliam Lietuvos kurortui. Tad atvykti čia ir įsitikinti, jog poilsis Nidoje tarsi stebuklas, turėtų kiekvienas.

Parnidžio kopa: masyvi smėlio kopa, iškilusi 24 metrus virš jūros lygio ir matoma iš kilometrų. Vasaros mėnesiais tai populiari vieta tiek vietiniams gyventojams, tiek turistams, norintiems pabėgti nuo Baltijos karščių, žygiuojant į veidą ar maudantis žemiau esančiame paplūdimyje.

Tačiau žiemą šis pamirštas Lietuvos kampelis tampa kažkuo tikrai ypatingu, jei jums pasisekė būti ten, kai Motina Gamta nusprendžia, kad nori nutapyti savo šedevrą.

Nida yra vienoje iš rečiausiai apgyvendintų Lietuvos vietovių, kurią tik 5500 žmonių vadina namais. Tai ramus kaimas prie Lietuvos jūros, kurio gatvėse ir pajūrio namuose yra daugiau arklių nei vežimų, o tai yra didžiausios pajamos vienam gyventojui visoje Lietuvoje.

Nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio jo paplūdimiai yra gausiai lankomi turistų, tačiau žiemą lauke tik iki 20 laipsnių šalčio veržiasi tik ištvermingiausios sielos.

Nuostabūs dalykai nutinka Nidoje. Tai tikrai ypatinga vieta


Poilsiautojas Nidoje